Eskişehir’in önemli sanayi kuruluşlarından Birlik Sünger’de Workcube Dijitalleşme Projesi başladı. 1987 yılından bu yana ağırlıklı olarak mobilya, yatak, temizlik ve tekstil sektörleri için sünger üretimi gerçekleştiren Birlik Sünger tüm operasyonlarını %100 web tabanlı holistik iş çözümü Workcube üzerinde yönetecek.

Birlik Sünger Workcube Dijitalleşme projesinin ilk fazında Birlik Sünger’in üretim planlama, Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP), satış, satın alma, muhasebe, finans, kredi ve risk yönetimi gibi farklı operasyon ve birimleri Workcube üzerinde yönetilmeye başlanacak.  Birlik Sünger’in 120’ye yakın çalışanının tüm İK süreçlerinin de Workcube üzerine taşınacağı proje kapsamında özlük ve maaş yönetimi, izin ve harcama yönetimi, prim hak ediş hesaplamaları gibi uygulamaların yanı sıra Workcube self servis fonksiyonları ile tüm çalışanların avans talebi, izin talebi, bordro onayı gibi işlemlerini doğrudan mobil cihazlar üzerinden yapabilmesi ve iK birimiyle doğrudan iletişim kurması sağlanmış olacak.

Workcube İş Ortağı Gramoni Bilişim A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek projede 2021 yılı Mart ayı başında canlı kullanıma geçiş hedefleniyor. Projenin ikinci fazında Workcube üzerinde hayata geçirilecek olan B2B portaller ile müşteri ve tedarikçi ilişkileri dijital ortama taşınacak. İkinci fazda ayrıca IOT entegrasyonu ve Workcube Dijital Bankacılık uygulaması Wodiba’nın devreye alınması ile birlikte, Birlik Sünger sadece iç süreçlerini değil, müşterilerini, tedarikçilerini,  çalıştığı bankaları ve üretim sahasındaki makinelerini de bilgi sisteminin bir parçası yaparak tam dijitalleşme sağlamış olacak.

Birlik Sünger Hakkında

Birlik Sünger Kimya San. ve Tic. A. Ş. 1987 yılında Eskişehir’de ağırlıklı olarak mobilya, yatak, temizlik ve tekstil sektörleri için muhtelif süngerler üretmek üzere kurulmuştur. 1998 yılında Eskişehir’de inşasına başlanan yeni tesislerimiz 48000m2 açık ve 35000m2 kapalı alanda; 25 metrelik bloklar dökebilme kabiliyetine sahip yeni döküm makinesiyle ve modern dinlendirme sahalarıyla 1999 yılında yeni binasında üretime geçmiştir.

www.birliksunger.com


Workcube Ürün ve Çözümlerini Yakından Tanımak için Tıklayın 
Workcube’ü incelemek için DEMO’yu ziyaret Edin